Zgrupowanie Reprezentacji w Sporcie Pożarniczym

Zgodnie z „Wielkopolskim Kalendarzem Imprez Sportowych” pod koniec listopada br. na wspinalni w Śremie odbędą się XXII Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków w Drabinie Hakowej.

W związku z powyższym celem optymalnego przygotowania zawodników reprezentacji KM PSP Poznań do ww. turnieju w dniach 6 - 8 listopada br. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Śremie odbył się obóz kondycyjno - przygotowawczy.

W zgrupowaniu wzięło udział 8 strażaków z Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych KM oraz Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego:

asp. Jarosław Kuczkowski – JRG Nr 2

mł. asp. Krzysztof Pertman – JRG Nr 2

st. str. Jacek Kotlarski – JRG Nr 2

asp. Tadeusz Bytowski – JRG Nr 3

sekc. Tomasz Deneka – JRG Nr 4

asp. Robert Natunewicz – JRG Nr 5

st. str. Sławomir Tabat – JRG Nr 5

st. asp. Jacek Orlikowski – Wydział PR

Dzienny plan zajęć obejmował dwa bloki treningowe – blok przedpołudniowy i blok popołudniowy.

Zajęcia przedpołudniowe rozpoczynał trening o charakterze ogólnorozwojowym, po którym prowadzono zasadniczy trening poszczególnych elementów technicznych.

Zajęcia popołudniowe natomiast rozpoczynały ćwiczenia szybkościowe oraz starty kontrolne. Treningi kończyła odnowa biologiczna prowadzona na obiektach Śremskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Opracował: Jacek Orlikowski

Wydział Operacyjno – Szkoleniowy