V Mistrzostwa Strażaków w Tenisie Stołowym

Starostwo Powiatowe w Poznaniu wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Gminą Kleszczewo zorganizowało w dniu 24 listopada 2007 roku V Mistrzostwa Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej Powiatu Poznańskiego i m. Poznania w Tenisie Stołowym

.
Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Poznański Jan Grabkowski. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Pan Paweł Kurosz Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Pan Bogdan Kemnitz Wójt Gminy Kleszczewo oraz st. kpt. Tomasz Antuszewski Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
W mistrzostwach udział wzięli druhowie z jednostek ochotniczych straży pożarnych powiatu poznańskiego i m. Poznania oraz strażacy ośmiu jednostek ratowniczo – gaśniczych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Zawody odbywały się w trzech kategoriach:
1. Kategoria 1 - Ochotnicza Straż Pożarna MDP,
2. Kategoria 2 – Ochotnicza Straż Pożarna,
3. Kategoria 3 – Państwowa Straż Pożarna.

W kategorii „Ochotnicza Straż Pożarna MDP” miejsce pierwsze zajął dh Jacek Grzybek z OSP Radzewice, drugie miejsce zajął dh Jarosław Stachowiak z OSP Kórnik, a miejsce trzecie dh Kamil Banach z OSP Zimin.

W kategorii „Ochotnicza Straż Pożarna” zwyciężył dh Maciej Grzybek z OSP Radzewice, drugie miejsce zajął dh Mariusz Toboła z OSP Kórnik, a trzecie Jerzy Rozmiarek również z OSP Kórnik.

W kategorii „Państwowa Straż Pożarna” na pierwszym miejscu uplasował się mł. asp. Arkadiusz Kurczewski z Jednostki - Ratowniczej Nr 2 w Poznaniu, drugie miejsce zajął st. ogn. Marek Pięta z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 5 w Poznaniu, a miejsce trzecie przypadło st. ogn. Robertowi Karpińskiemu z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Poznaniu.
W ramach mistrzostw odbył się również pojedynek o „Puchar Starosty Poznańskiego” pomiędzy zwycięzcą rywalizacji w kategorii „Ochotnicza Straż Pożarna” dh Maciejem Grzybkiem z OSP Radzewice i kategorii „Państwowa Straż Pożarna” mł. asp. Arkadiuszem Kurczewskim z JRG Nr 2. Mecz, który stał na bardzo wysokim poziomie zakończył się ostatecznie zwycięstwem strażaka Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu mł. asp. Arkadiusza Kurczewskiego.
Wszyscy zwycięscy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Nagrody wręczali Pan Paweł Kurosz Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Pan Bogdan Kemnitz Wójt Gminy Kleszczewo, st. kpt. Tomasz Antuszewski Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz druh Dariusz Piechocki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Opracował: Jacek Orlikowski
Wydział Operacyjno - Szkoleniowy