Strażacy z Poznania Mistrzami Wielkopolski w Halowej Piłce Nożnej

W dniu 9 września 2008 roku w Trzemesznie reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu wzięła udział w Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Wielkopolski w Halowej Piłce Nożnej.
Nasza drużyna wygrywając wszystkie mecze zajęła w zawodach pierwsze miejsce i wywalczyła awans do Finałów Wojewódzkich.
Finały Wojewódzkie Strażaków w Halowej Piłce Nożnej przeprowadzono w dniu 4 października 2008 roku w Obornikach. W zawodach wzięło udział 5 najlepszych drużyn z komend powiatowych/miejskich województwa wielkopolskiego wyłonionych w turniejach eliminacyjnych (Poznań, Słupca, Jarocin, Kalisz, Wolsztyn) oraz zespół KP PSP Oborniki.
Reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu po bardzo dobrej i skutecznej grze zajęła ostatecznie pierwsze miejsce zdobywając tytuł „Mistrzów Wielkopolski”.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
st. str. Paweł Stachowiak – JRG Nr 1
st. str. Bartosz Makowski – JRG Nr 1
str. Bogumił Baranowski – JRG Nr 1
kpt. Robert Stasiak – JRG Nr 2
str. Tomasz Furjan – JRG Nr 3
mł. kpt. Maciej Pietrucki – JRG Nr 5
str. Artur Kozłowski – JRG Nr 5
mł. asp. Damian Nowacki – JRG Nr 8
st. asp. Jacek Orlikowski – Wydział PR
sekc. Michał Kucierski - Wydział PR (kierownik reprezentacji)
Dodatkowo w turnieju eliminacyjnym zagrali:
st. sekc. Bartłomiej Stasiak – JRG Nr 1
st. str. Paweł Iwanicki – JRG Nr 1
st. ogn. Robert Oksza – Skibiński – JRG Nr 8
st. asp. Krzysztof Sołtysiak – Wydział PR
Na uwagę zasługuje również fakt, że najlepszym bramkarzem turnieju uznany został str. Bogumił Baranowski z JRG Nr 1.
W związku z zwycięstwem w finałowych rozgrywkach wojewódzkich wybrani zawodnicy reprezentacji Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu wezmą udział w planowanych na listopad br. Mistrzostwach Polski Strażaków w Piłce Nożnej.

Opracował:
Wydział Operacyjno - Szkoleniowy