Wojewódzka Liga Wspinania Przy Użyciu Drabiny Hakowej

W dniu 2 października 2008 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Pile odbył się „Pilski Turniej w Dwuboju Pożarniczym”.

W zawodach udział wzięło dziewięć strażackich drużyn reprezentujących Komendy Powiatowe i Miejskie z Piły, Kościana, Ostrowa Wielkopolskiego, Środy Wielkopolskiej, Leszna, Grodziska Wielkopolskiego, Pleszewa, Wolsztyna oraz Poznania.
W powyższych zmaganiach sportowych reprezentacja Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zajęła w klasyfikacji generalnej bardzo wysokie trzecie miejsce ulegając tylko strażakom z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Piły.
Skład naszej drużyny przedstawiał się następująco:
Jarosław Kuczkowski z JRG Nr 2,
Krzysztof Pertman z JRG Nr 2,
Ryszard Pertman z JRG Nr 2,
Tadeusz Bytowski z JRG Nr 3,
Tomasz Deneka z JRG Nr 4,
Tomasz Osiński z JRG Nr 4,
Robert Natunewicz z JRG Nr 5,
Grzegorz Kalista z JRG 7,
Jacek Orlikowski z Wydziału PR.
Turniej ten został przeprowadzony w ramach nowo powołanej „Ligi Województwa Wielkopolskiego Wspinania Przy Użyciu Drabiny Hakowej”.
Liga Wojewódzka przewiduje rozegranie ośmiu turniejów, podczas których zawodnicy indywidualnie zdobywać będą punkty. Nagradzanych punktami jest tylko 20 najlepszych strażaków poszczególnych zawodów. Ilość zdobytych punktów przez zawodników będzie podstawą do zakwalifikowania do składu kadry województwa wielkopolskiego na Mistrzostwa Polski w 2009 roku.
W pierwszym turnieju w ramach Ligi punkty zdobyło aż pięciu zawodników z KM PSP w Poznaniu:
Jarosław Kuczkowski – uzyskany czas 17,35 – 30 pkt.
Krzysztof Pertman – uzyskany czas 17,866 – 11 pkt.
Jacek Orlikowski – uzyskany czas 18,501 – 5 pkt.
Tadeusz Bytowski – uzyskany czas 19,071 – 3 pkt.
Tomasz Deneka – uzyskany czas 19,399 – 1 pkt.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach ligowych.

Opracował:
Wydział Operacyjno - Szkoleniowy