Otwarcie nowej ścieżki turystycznej wzdłuż fragmentu średniowiecznych murów miejskich2008-12-09 (wtorek)
17:00

Poznań

Już 9 grudnia odbędzie się uroczystość otwarcia nowej ścieżki turystycznej wzdłuż fragmentu średniowiecznych murów miejskich, połączona z obchodami 131. rocznicy powołania Zawodowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 w okolicach Wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Masztalarskiej 3 w Poznaniu. Na terenie straży odbędzie się m. in. Spektakl multimedialny zorganizowany przez teatr Usta Usta. Nie zabraknie również pokazu fajerwerków.

Przez kilka ostatnich lat trwały prace związane z przywróceniem miastu fragmentu północnej części murów miejskich. Dzięki tym pracom poznaniacy i turyści zyskają nowy ciąg spacerowy wzdłuż odremontowanych fortyfikacji, od bramy Wronieckiej, w kierunku straży pożarnej, gdzie znajdują się tzw. Baszta Katarzynek i Baszta Strażacka, aż do Baszty Narożnej Artyleryjskiej, która jest zwieńczeniem tego fragmentu fortyfikacji miejskich.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowej atrakcji turystycznej na Trakcie Królewsko-Cesarskim!

Program:

17:00 - oficjalne obchody 131. rocznicy powołania Zawodowej Straży Pożarnej w Poznaniu

18:00 - spektakl multimedialny pt. "Miasto za murem" zakończony pokazem sztucznych ogni

Producent: CK Zamek, wykonanie: Teatr Usta Usta.

Multimedialne widowisko plenerowe poświęcone średniowiecznym murom miejskim, nawiązujące w poetycki sposób do filozoficznej koncepcji czasu  "kolistego" - powtarzania się świata. Wszystko powstaje, w pewnym czasie znika, a następnie pojawia się na nowo. Mury miejskie, wydobyte z przeszłości, osadzone na powrót w  teraźniejszości stanowią metaforę upływającego czasu, który cyklicznie się powtarza.

Organizatorzy: Miasto Poznań, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Centrum Kultury Zamek.

Patronat medialny: Radio Merkury, Radio Emaus, tuTej.pl, TVP S.A. oddział w Poznaniu.

Kategoria: