Sukces poznańskich strażaków w zawodach sportowo - pożarniczych na Białorusi

W dniach 21 – 24 stycznia 2009 roku w Bobrujsku na terenie Republiki Białoruskiej reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu wzięła udział w międzynarodowych zawodach sportowo – pożarniczych.
Zawody przeprowadzono w ramach obchodów „Dnia Ratownika” w trzech konkurencjach sportowych:
- halowej piłce nożnej,
- halowej piłce siatkowej,
- wspinaniu po drabinie hakowej.
W zmaganiach, oprócz drużyny z Poznania, wzięło udział jeszcze jedenaście strażackich reprezentacji z Białorusi, Litwy, Łotwy oraz Rosji.
Sukcesem poznańskich strażaków zakończyły się rozgrywki halowej piłki nożnej. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna i wygrywając wszystkie mecze zajęła pierwsze miejsce w turnieju, a nagrodą za zwycięstwo był puchar ufundowany przez najwyższe władze miasta Bobrujska.
Mecze piłkarskie z udziałem poznańskiej reprezentacji cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Z wielkim podziwem obserwowano umiejętności piłkarskie polskich strażaków, którzy kolejno „rozprawiali się” z każdą następną drużyną.
Na uwagę zasługuję również fakt, że najlepszym zawodnikiem całego turnieju uznany został funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu st. str. Paweł Stachowiak z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1.
Skład delegacji, która uczestniczyła w obchodach „Dnia Ratownika” w Bobrujsku:
1. st. str. Paweł Stachowiak z JRG Nr 1,
2. str. Bogumił Baranowski z JRG Nr 1,
3. mł. kpt. Maciej Pietrucki z JRG Nr 5,
4. mł. kpt. Robert Natunewicz z JRG Nr 5,
5. st. str. Ryszard Grzesiak z JRG Nr 5,
6. str. Artur Kozłowski z JRG Nr 5,
7. asp. Gniewomir Kwas z JRG Nr 6,
8. mł. asp. Damian Nowacki z JRG Nr 8,
9. kpt. Grzegorz Banaszak z Wydziału PT,
10. mł. kpt. Jacek Orlikowski z Wydziału PR.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opracował:
Wydział Operacyjno - Szkoleniowy