Poznańscy strażacy potęgą w pływaniu

W dniu 18 lutego 2009 roku na pływalni miejskiej w Środzie Wielkopolskiej odbyły się „Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Pływaniu

”.
W mistrzostwach uczestniczyli strażacy Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz reprezentacje Komend Miejskich i Powiatowych PSP z całego województwa wielkopolskiego.
W zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba ponad 100 strażaków. Zawody rozegrano w następujących konkurencjach:
100 m stylem dowolnym,
100 m stylem klasycznym,
50 m stylem dowolnym,
50 m stylem motylkowym
oraz konkurencja drużynowa 4 x 50 m stylem dowolnym.
W konkurencjach indywidualnych pierwsze miejsce na 100 metrów stylem klasycznym oraz trzecie miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym zajął sekc Michał Kucierski z Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. Piąte i siódme miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem klasycznym zajęli odpowiednio st. sekc. Bartłomiej Stasiak z JRG Nr 1 oraz sekc. Marcin Szulc z JRG Nr 4.
Najbardziej widowiskową i najbardziej oczekiwaną konkurencją była sztafeta 4 x 50 metrów stylem dowolnym.
Do rywalizacji drużynowej zgłosiły się 24 zespoły reprezentujące Komendy Powiatowe/Miejskie PSP województwa wielkopolskiego. Po bardzo zaciętej, ale sportowej walce miejsce pierwsze zajęli strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu zdobywając tytuł „Mistrzów Wielkopolski w Pływaniu”. Poznańscy strażacy tym samym wywalczyli powyższy tytuł trzeci raz z rzędu a piąty w historii. Na pierwszej zmianie „złotej sztafety” popłynął mł. kpt. Jacek Orlikowski z Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego, na drugiej zmianie st. sekc. Bartłomiej Stasiak z JRG Nr 1, jako trzeci wystartował mł. asp. Wojciech Andrzejewski z JRG Nr 4 natomiast rywalizację kończył sekc. Michał Kucierski również z Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego.
Puchary oraz medale najlepszym wielkopolskim zawodnikom wręczał Starosta Powiatu Średzkiego Piotr Piekarski, Komendant Powiatowy PSP w Środzie Wielkopolskiej bryg. Marian Przewoźniak oraz Naczelnik Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu bryg. Jerzy Wojtkowiak.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opracował:
Wydział Operacyjno – Szkoleniowy