Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 21 marca 2009 r. w Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
W eliminacjach wzięło udział  23 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gmin powiatu poznańskiego (Buk, Kórnik, Mosina, Swarzędz).
Komisja w skłądzie:
- kpt. Lucyna Rudzińska – przewodnicząca,
- kpt. Dariusz Matczak – sekretarz,
- dh Marek Ciebielski – członek
w wyniku rozgrywek finałowych wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
Kategoria „Szkoły Podstawowe”:
I miejsce - Kamil Kołodziejczak z gminy Mosina.
II miejsce – Marcin Karolczak z gminy Swarzędz,
III miejsce – Kacper Szymaniak z gminy Kórnik.
Kategoria „Gimnazjum”:
I miejsce – Małgorzata Piechocka z gminy Mosina,
II miejsce – Maciej Bartłomiejszczyk,
III miejsce – Marcin Zimny z gminy Buk.
Kategoria „Szkoły Ponadgimnazjalne”:
I miejsce – Mateusz Łukaszczyk z gminy Buk,
II miejsce – Zuzanna Owczarzak z gminy Kórnik,
III miejsce – Arkadiusz Stróżyński z gminy Kórnik.
Wszyscy uczestnicy eliminacji wykazali się bardzo dużą wiedzą pożarniczą, a walka o pierwsze miejsca była bardzo zacięta, ale zawsze „fair”.
Na eliminacje przybył przedstawiciel Starosty Poznańskiego – Zastępca Dyrektora Wydziału ds. Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Pan Krzysztof Wiśniewski, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz  Pani Agata Kubacka, Komendant Miejski PSP w Poznaniu Pan mł. bryg. Witold Rewers,  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Dariusz Piechocki, Vice Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Marek Ciebielski oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu – kpt. Lucyna Rudzińska i kpt. Dariusz Matczak.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Kategoria: