JRG - 6 - wyciek 300 l oleju napędowego!

W dniu 29 czerwca 2009 r. zadysponowano zastępy z

JRG nr 8 i 6 oraz OSP Murowana Goślina w celu usunięcia wycieku paliwa z uszkodzonego zbiornika ciągnika siodłowym marki Volvo, z którego wyciekło ok 300 l oleju napędowego do kanalizacji burzowej. Wyciek spowodowany był uszkodzeniem zbiornika poprzez najechanie na kratkę studzienki burzowej. Ulica na której doszło do zdarzenia jest w trakcie przebudowy. W podczas dalszego rozpoznania stwierdzono obecność przepracowanego oleju silnikowego w jednej ze studzienek kanalizacyjnych. Działania STRAŻY Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozsypaniu sorbentu w miejscu wycieku oleju napędowego z samochodu, położeniu jednego rękawa zapory sorbcyjnej na wylocie kolektora kanalizacji burzowej. Część substancji zatrzymała się na separatorze. Wypompowano ok 1400l substancji wodno - olejowej i około 80 l oleju silnikowego.
 Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina, którym przekazano miejsce prowadzonych działań oraz zebraną substancję.

Informacją sporządził: JRG nr 6