JRG 3 - Wypadek samochodowy na drodze krajowej nr 5 w Biskupicach

W dniu 02.07.2009r w Biskupicach na drodze krajowej Nr 5 doszło do groźnego wypadku 3 samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy SLRT z OSP Kobylnica, GBA 2,5/16 z OSP Pobiedziska, GBA 2/16 z OSP Kobylnica, SLRr z JRG 3, którym na miejsce akcji przybył Dyżurny Kierownictwa KM PSP w Poznaniu.

W wypadku zginęła jedna osoba a trzy zostały ranne. Zniszczone zostały 3 samochody, wstępne straty oszacowano na 60 tysięcy zł. Droga krajowa Nr 5 przez około 2 godziny była całkowicie zablokowana.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji osoby poszkodowanej z samochodu poprzez odciągnięcie kolumny kierowniczej i wycięcia sprzętem hydraulicznym metalowych elementów konstrukcji samochodu oraz przekazaniu poszkodowanego pogotowiu ratunkowego. Dokonano również sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych na długości ok. 120m, zużywając 200 kg sorbentu.
W akcji udział brały 4 zastępy SP i 16 osób. Na miejsce zdarzenia ponadto przybyło Pogotowie Ratunkowe 3 samochody, śmigłowiec LPR, Policja 5 samochodów, Prokurator.
Opracował: kpt. W.Lusiak
Kategoria: