Krewni Euro i poznańscy strażacy na Placu Wolności

7 maja 2010r na Placu Wolności w Poznaniu odbyła się czwarta edycja zbiórki krwi pod nazwą Krewni Euro. Krewni Euro to inicjatywa, która zrodziła się przy okazji przygotowań do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Zaplanowano łącznie 12 zbiórek krwi. W tym roku, poza ostatnią zbiórką jeszcze trzykrotnie zaprosimy mieszkańców Poznania do udziału w akcjach krwiodawstwa.
Majowa akcja była szczególnie wyjątkowa! W tej edycji do Krewnych Euro dołączyli w charakterze partnerów akcji - poznańscy Strażacy. W przeddzień obchodów święta Poznańskiego Dnia Strażaka cały dzień aktywnie wspieraliśmy akcje poprzez oddawanie krwi jak również prowadzenie pokazów ratownictwa medycznego oraz psów ratowniczych.
W ramach akcji na specjalnym stoisku można było zbadać poziom cukru we krwi i zmierzyć ciśnienie. Wierzymy, że przez takie akcje, wspólnie uda nam się zachęcić poznaniaków do większej dbałości o zdrowie. Każdy, kto przybył oddać krew otrzymał wyjątkowy upominek -- jabłko z logo Krewni Euro jako symbol zdrowia, którego wszystkim Krewnym Euro i nie tylko - życzymy!
Celem akcji jest popularyzacja krwiodawstwa, a przy tym budowanie społeczności Gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Celem organizacji zbiórek jest chęć pokazania, że Euro nie ogranicza się do wymiaru materialnego, ale może łączyć się z potrzebnymi i szlachetnymi działaniami społecznymi. Przy okazji każdej ze zbiórek pragniemy wskazywać na istotne dla zdrowia i życia problemy oraz poruszać tematy, które mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie ilości wypadków.

Opracował:
st. kpt. Grzegorz Banaszak
Naczelnik Wydziału Kwatermistrzowskiego
Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu

Kategoria: