Nowe umiejętności druhów OSP

W dniach 20 – 22 marca 2015 roku na terenie Jednostki Ratowniczo – Gasniczej Nr 7 w Poznaniu odbył się kurs z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych.

W zajęciach wzięło udział 21 druhów z Jednostek OSP z terenu miasta Poznania: OSP RW Mistral, OSP Głuszyna, OSP Kwiatowe, OSP GRS, OSP Krzesiny.
Program zajęć obejmował takie zagadnienia jak:
• budowa pojazdów samochodowych,
• hydrauliczne urządzenia ratownicze,
• organizacja akcji ratownictwa technicznego na drogach,
• metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych a także autobusów,
• postępowanie ratownicze w czasie innych akcji komunikacyjnych,
• postępowanie w czasie akcji z wystąpieniem substancji niebezpiecznej.
Po zapoznaniu druhów z podstawami przystąpiono do zajęć praktycznych. Druhowie podzieleni na zastępy musieli poradzić sobie podczas symulowanej akcji ratowniczej z udziałem samochodów osobowych.
Zajęcia prowadzone były przez strażaków z JRG Nr 7 oraz wydziału Operacyjno – Szkoleniowego.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali z rąk Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu st. bryg. Witolda Rewersa zaświadczenia potwierdzające pomyślne ukończenie kursu.
Wszystkim osobom zarówno z ramienia OSP jak i PSP serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc w organizacji szkolenia.

Kategoria: