Poznań gospodarzem Mistrzostw Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym.

W dniach 2 – 3 czerwca 2015 roku na stadionie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ul. Gdańskiej 1 oraz obiekcie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 8 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Sporcie Pożarniczym.

Pierwszego dnia zmagań rozegrano konkurencje sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego, natomiast drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w dwuboju pożarniczym.
W zawodach wzięły udział reprezentacje Komend Powiatowych/ Miejskich z Kalisza, Leszna, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Pleszewa, Poznania oraz drużyna Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Zgodnie z regulaminem zawodów w sporcie pożarniczym za każdą konkurencję drużyny otrzymywały punkty w zależności od zajętego miejsca, zwyciężyła drużyna, która uzbierała najmniej punktów.
Klasyfikacja końcowa Mistrzostw przedstawia się następująco:

Komenda
1. miejsce: Kalisz 6 pkt.
2. miejsce: Pleszew 12 pkt.
3. miejsce: Poznań 14 pkt.
4. miejsce: Ostrów Wlkp. 15 pkt.
5. miejsce: Leszno 17 pkt.
6. miejsce: Piła 20 pkt.

Przeprowadzono także klasyfikacje indywidualną w Dwuboju Pożarniczym, która przedstawia się następująco:

Drabina Hakowa:
1. miejsce: Krzysztof Gajewski, KP PSP Piła,
2. miejsce: Szymon Woźniak, KM PSP Kalisz,
3. miejsce: Marcin Walkowiak, KM PSP Poznań,

Setka Pożarnicza:
1. Miejsce: Bartosz Mazurek, KP PSP Ostrów Wlkp.,
2 miejsce: Rafał Przybyła, KM PSP Poznań,
3. miejsce: Andrzej Bartoszewski, KM PSP Kalisz,

Dwubój Pożarniczy:
1. miejsce: Marcin Walkowiak, KM PSP Poznań,
2. miejsce: Szymon Woźniak, KM PSP Kalisz,
3. miejsce: Rafał Przybyła, KM PSP Poznań.

Zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników.
Chcielibyśmy także serdecznie podziękować Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji za udostępnienie obiektu przy ul. Gdańskiej 1 a także Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu za wypożyczenie urządzeń pomiarowych oraz wszelką pomoc okazaną podczas trwania całego sezonu sportowo – pożarniczego.
Relacja zdjęciowa z Mistrzostw dostępna po adresem:

Kategoria: