Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP i OSP w Płetwonurkowaniu

W dniach 22 i 23 sierpnia 2015 roku po raz szesnasty w Pile odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP i OSP w Płetwonurkowaniu. Oczywiści nie mogło na nich zabraknąć licznej reprezentacji naszej Komendy.

Komenda Miejska PSP w Poznaniu wystawiła dwie drużyny, bardziej doświadczoną „Poznań II” w składzie:

• mł. bryg. Mariusz Kowalski,
  • kpt. Michał Kucierski,
  • asp. Tomasz Romaniuk,

oraz „młody narybek” „Poznań I”:

• st. str. Kevin Mrotek,
  • st. str. Kacper Dryja,
  • st. str. Karol Frukacz.

Zawody poprzedzały długie i męczące tygodnie przygotowań i treningów, co ostatecznie zaowocowało bardzo dobrymi wynikami i dwie poznańskie drużyny stanęły na podium.
Wyniki w konkurencji drużynowej przedstawiają się następująco:

• I miejsce KP PSP Piła,
  • II miejsce KM PSP Poznań I,
  • III miejsce KMPSP Poznań II

Warto podkreślić, że w konkurencji indywidualnej cała reprezentacja naszej Komendy uplasowała się w pierwszej dziesiątce wszystkich zawodników Mistrzostw.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.:

• Dyrektor Biura Wojewody Wielkopolskiego – Andrzej Plesiński
  • Dyrektor Biura Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu – Tomasz Wiktor
  • Z-ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Jerzy Ranecki
  • V-ce Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego – nadbryg. w st. spocz. Ryszard Kamiński
  • Członek Zarządu Głównego ZOSP RP – dh Krzysztof Fojt
  • Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego – dh Andrzej Jankowski
  • V-ce Prezydent Miasta Piły – Szewc Krzysztof
  • Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego – Eligiusz Komorowski
  • Komendant Szkoły Policji w Pile – insp. Jerzy Powiecki
  • Komendant Powiatowy PSP w Chodzieży – bryg. Przemysław Skonieczny
  • Z-ca Komendanta Hufca ZHP – Grzegorz Rzymski

Na uwagę zasługuje również fakt, że tegoroczne zawody w płetwonurkowaniu były dla mł. bryg. Mariusza Kowalskiego jubileuszowym, dwudziestym występem z rzędu !!! Miejmy nadzieję, że słowa o „sportowej emeryturze” nie potwierdzą się i znowu wszyscy razem wystąpimy za rok.
Gratulujemy!!!

Opracowanie: