I Wielkopolski Turniej w Dwuboju Pożarniczym

W dniu 26 sierpnia 2015 roku na terenie kompleksu sportowego
w Bolechowie odbył się I Wielkopolski Turniej w Dwuboju Pożarniczym, zawody sportowe rozgrywane w ramach Pucharu Polski Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Sporcie Pożarniczym.

W przedmiotowej imprezie sportowej zobaczyć można było najlepszych zawodników naszego kraju, a także czołowych zawodników województwa wielkopolskiego. Łącznie w zmaganiach sportowych wzięło udział 68 zawodników z jedenastu województw.
Do reprezentacji województwa wielkopolskiego zostali powołani następujący strażacy naszej Komendy:
- kpt. Jarosław Kuczkowski z JRG Nr 3,
- mł. asp. Rafał Przybyła z JRG Nr 3,
- st. str. Paweł Zaręba z JRG Nr 7,
- st. str. Krzysztof Majcher z JRG Nr 7,
- mł. kpt. Łukasz Chmielewski z JRG Nr 8.

Wyniki końcowe konkurencji wspinania przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni przedstawiają się następująco:
- I miejsce – Bartłomiej Siepietowski – województwo małopolskie – z czasem 14,042 s.
- II miejsce – Tobiasz Klama – województwo opolskie – z czasem 14,286 s.
- III miejsce – Mirosław Cyrson – województwo pomorskie – z czasem 14,471 s.

Wyniki końcowe konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 metrów przedstawiają się następująco:
- I miejsce – Przemysław Żydaczek – województwo warmińsko – mazurskie – z czasem 16,502 s.
- II miejsce – Mirosław Cyrson – województwo pomorskie – z czasem 16,735 s.
- III miejsce – Mateusz Brzoza – województwo opolskie – z czasem 16,840 s.

Wyniki końcowe w dwuboju pożarniczym przedstawiają się następująco:
- I miejsce – Mirosław Cyrson – województwo pomorskie – z czasem 31,206 s.
- II miejsce – Dawid Kacperski – województwo mazowieckie – z czasem 31,433 s.
- III miejsce – Tobiasz Klama – województwo opolskie – z czasem 31,712 s.

Puchary, medale i dyplomy najlepszym zawodnikom wręczał Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jerzy Ranecki, bryg. Piotr Kalinowski z Biura Szkolenia Komendy Głównej PSP oraz Komendant Miejski PSP w Poznaniu st. bryg. Witold Rewers.

Gratulujemy osiągniętych wyników !!!
Szczegółowe wyniki zawodów dostępne poniżej w załącznikach.

Materiał filmowy z zawodów dostępny TUTAJ

Opracowanie:
kpt. Michał Kucierski