Poznańska Akademia Bezpieczeństwa

29 listopada 2016 r. zainaugurowana została akcja "Poznańska Akademia Bezpieczeństwa". Przedsięwzięcie skierowane jest głównie do seniorów z terenu m. Poznania i powiatu poznańskiego, realizowana w formie cyklicznych spotkań.
Podczas takiego spotkania seniorzy będą mogli zapoznać się ze współczesnymi zagrożeniami, jak również rozeznać się w pozostałych aspektach bezpieczeństwa, jak: zdrowie, bezpieczeństwo osobiste, finansowe, pożarowe i wiele innych.
Inauguracja odbyła się uroczyście w Collegium Da Vinci przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu. Oprócz władz samorządowych, przedstawicieli służb i samych seniorów, uczestniczył w nim również Komendant Miejski PSP w Poznaniu mł. bryg. Jacek Michalak.
Właściwe spotkania z seniorami odbywać się będą w osiedlowych domach kultury i innych instytucjach. Szczegóły można znaleźć na stronach:
www.centrumis.pl
Organizatorem akcji jest Centrum Inicjatyw Senioralnych, KM Policji w Poznaniu, WZKiB Urzędu Miasta Poznania, Wielkopolski Oddział NFZ, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, również Państwowa Straż Pożarna będzie uczestniczyć we wspomnianym przedsięwzięciu.
Zachęcamy do rozpropagowania "Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa" w społecznościach lokalnych, z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa naszym seniorom.

Opracował:
Wydział Operacyjno - Szkoleniowy