Wycieczka dzieci na JRG-1

Dnia 08.02.2017 r. Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Poznaniu odwiedziła grupa 25 młodych sympatyków wraz z opiekunkami. Spotkanie rozpoczęło się od powitania naszych gości oraz podzielenia dzieci na dwie grupy zwiedzające. Wygląd strażaka wyposażonego w sprzęt ochrony układu oddechowego oraz nurka gotowego do zejścia pod wodę zaprezentował sekc. Krzysztof Fellmann. Każde dziecko mogło także wsiąść do przedziału załogi samochodów ratowniczo-gaśniczych, założyć hełm strażacki, przymierzyć ubranie specjalne typu NOMEX, zobaczyć zjazd strażaka ześlizgiem, usłyszeć i zobaczyć sygnały świetlno-dźwiękowe oraz uzyskać odpowiedzi na zadawane pytania. Funkcjonariusze systemu zmianowego zaprezentowali najmłodszym sprzęt będący na wyposażeniu samochodów ratowniczo-gaśniczych, wyjaśniając zasadę działania oraz zdarzenia w których jest najczęściej wykorzystywany. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem oraz złożonym na nasze ręce podziękowaniem za umożliwienie poznania specyfiki zawodu strażaka.

Opracowanie i zdjęcia: mł.asp. Przybyłowicz Przemysław

Data wydarzenia: