JRG 7 - Ratownictwo wysokościowe w zakresie podstawowym

Dnia 16 lutego 2017 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 przeprowadzili ćwiczenia z ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym. Zajęcia prowadzili mł. kpt. Konrad Janeczko oraz st. sekc. Tomasz Jeger, którzy uczestniczyli w szkoleniu o wspomnianej tematyce organizowanym przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego "Poznań-5". W pierwszej części doskonalenia zawodowego przypomniano "Zasady organizacji ratownictwa wysokościowego w KSRG" oraz omówiono "Skrypt do szkolenia z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym" rekomendowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. W części praktycznej strażacy skupili się na przećwiczeniu wiązania węzłów przydatnych w ratownictwie wysokościowym oraz budowy stanowisk z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki.

Tekst i zdjęcia:
sekc. Michał Krajnik