JRG 8 - akcja edukacyjna "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Dnia 28. kwietnia strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie uczestniczyli w konkursie pierwszej pomocy dla klas V w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie.

Zadaniem strażaków było nadzorowanie oraz późniejsze ocenianie biorących udział w konkursie dzieci. Wszystkie klasy wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem.

Dodatkowo w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" przypomniane zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek.

Na koniec opiekunki grup miały okazję przećwiczyć RKO (resuscytację krążeniowo-oddechową) na manekinie z urządzeniem o nazwie TrueCPR, pozwalającym na późniejsze zweryfikowanie skuteczności zewnętrznego masażu serca.

Cała akcja edukacyjna przebiegła w miłej atmosferze a wszyscy uczestniczyli wyrażali chęć dalszego pogłębiania wiedzy na temat bezpieczeństwa.

Opracowanie: zmiana I.

Data wydarzenia: