Pechowy 1 maja na DK 5

Z początkiem maja w godzinach porannych zastępy z JRG - 9 zostały zadysponowane do wypadku drogowego, który wydarzył się na 203 km DK nr 5. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano rozbite dwa samochody ( osobowy i ciężarowy). Samochodem osobowym podróżowała rodzina, z której kierowca został uwięziony w pojeździe, natomiast kobieta z dwójką małych dzieci opuściły pojazd przed przybyciem JOP. Działania ratowników SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą sprzętu hydraulicznego, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca LPR, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentów. Zespół ratownictwa medycznego dojechał na miejsce zdarzenia przed przybyciem SP. Wszystkie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala w celu dalszej hospitalizacji. W działaniach udział brały zastępy z SA PSP w Poznaniu oraz OSP ze Stęszewa.

Opracowanie: asp. Paweł Rembalski (zm. I)

Data wydarzenia:
poniedziałek, Maj 1, 2017 - 10:30