Wypadek w Puszczykowie.

W świątecznym dniu 03.05.17 r. w godzinach przedpołudniowych, SKKM powiadomił nas o wypadku, do którego doszło w miejscowości Puszczykowo, na trasie z Poznania do Mosiny. Młody mężczyzna prowadząc samochód osobowy marki Renault, wypadł z drogi, uderzając z impetem w słup oświetleniowy i kosząc na swojej drodze drzewa. Samochód dachując, przeleciał przez chodnik, licznie uczęszczany w tym dniu przez spacerujące rodziny i amatorów jazdy rowerowej. Miejsce, to jest znane z niebezpiecznego, nieoznakowanego przejścia z pobliskiego cmentarza, na szlak turystyczny prowadzący wprost do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Jest więc miejscem tłumnie uczęszczanym przez turystów. Na całe szczęście w zdarzeniu nie ucierpiał nikt poza kierującym pojazd, który w szoku opuścił miejsce wypadku... i udał się na pobliski dworzec kolejowy w Puszczykówku. Dzięki przybyłemu na miejsce krewnemu, udało się go zlokalizować i nawiązać kontakt telefoniczny z poszkodowanym, do którego podjechał Zespół Ratownictwa Medycznego z Ludwikowa, wraz z patrolem Policji z Lubonia. Po przebadaniu, ZRM zabrał kierowcę do szpitala. Zadania Straży Pożarnej polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, w tym pozostałych po wyrwanej latarni przewodów zasilających, którymi to zajęło się przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie Energetyczne. Pomimo udrożnienia ruchu drogowego, w następstwie ludzkiej ciekawości i chęci nagrania "ciekawego ujęcia" z wypadku, dochodziło do utrudnień w płynności ruchu pojazdów na tym odcinku trasy, a liczni kierowcy zatrzymujący i podziwiający wrak pojazdu, niejednokrotnie stwarzali okazję do kolejnych kolizji. Tutaj zwracamy się z prośbą do uczestników ruchu drogowego - zamiast nagrywać - wezwij pomoc! Natomiast ludzi interesujących się tematyką pojazdów pożarniczych oraz sprzętem ratowniczym, zapraszamy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Dni Otwarte do dowolnej strażnicy w swojej okolicy (#http://www.kmpsp.poznan.pl/2015-03-01/dni-otwartych-straznic-w-jrg-9).
W działaniach wspomagał nas dzielnie zastęp OSP z Puszczykowa.

Opracowanie i zdjęcia:
mł. ogn. Adrian Jankiewicz, zmiana 3, JRG-9.

Data wydarzenia:
środa, Maj 3, 2017 - 11:00