JRG 9 - Tragiczny wypadek na DK5

W dniu 17.05.2017r. zastępy z JRG 9 zostały zadysponowane do wypadku drogowego, który wydarzył się na 214 km DK nr 5. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano rozbite dwa samochody (dostawczy i ciężarowy). Samochód dostawczy z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w naczepę samochodu ciężarowego. W samochodzie dostawczym uwięziony został kierowca tegoż pojazdu. Działania ratowników SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą sprzętu hydraulicznego, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentów. Niestety przybyły na miejsce działań lekarz z zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon kierowcy samochodu dostawczego. Droga krajowa na tym odcinku zamknięta była przez 4 godziny. Przyczynę wypadku ustala Policja.
W działaniach udział brały zastępy z JRG 9, OSP Strykowo, OSP Stęszew.
Opracowanie asp.sztab.Jakub Todryk zm.II

Data wydarzenia: