Wizyta w przedszkolu i wietrzne popołudnie.

W przepiękny wtorkowy poranek zastępy z "9" - GCBARt 5/35 i SLRt, miały przyjemność gościć na pokazach w Przedszkolu Publicznym - Akademia Odkrywców w Krośnie. Coroczne pokazy i udana współpraca weszły już do kanonu naszej jednostki. Tegoroczna grupa najmłodszych "odkrywców" (wyjątkowo w strojach kowbojskich) miała możliwość zapoznać się z wyposażeniem wozów bojowych, poczuć ciężar strażackiego ubioru bojowego, w którym zaprezentowała się także jedna z pań nauczycielek.
Do dalszych atrakcji należy zaliczyć możliwość schłodzenia się pod kurtyną wodną, a także obowiązkowe strzelanie do pachołków z szybkiego natarcia. Po zakończonych pokazach strażacy zostali zaproszeni na prawdziwy kowbojski festyn, gdzie brali udział w przeciąganiu liny z drużynami dzieci, a następnie nauczycieli, jednak wyników zawodów nie podamy.
Na zakończenie dla przegranych przygotowano słodki poczęstunek i ogromną laurkę.

W popołudniowej porze przetoczyła się krótka ale gwałtowna wichura, której skutki strażacy likwidowali do godzin wieczornych. Połamanych zostało wiele drzew i gałęzi, szczęśliwie w okolicy nikt nie został ranny. Do najpoważniejszych strat doszło na ulicy Reymonta w Puszczykowie, gdzie przewrócone drzewo rozbiło mur i spowodowało straty w przydomowym ogrodzie.
W walce ze skutkami nawałnicy wspierały nas zastępy OSP Mosina i OSP Puszczykowo.

Zdjęcia:
asp. sztab. Robert Stachowski
Opracowanie:
mł. ogn. Adrian Jankiewicz, zmiana 3, JRG-9.

Data wydarzenia:
wtorek, Maj 30, 2017 - 09:00