Poznańska reprezentacja mistrzem Wielkopolski w sporcie pożarniczym

W dniach od 5-6 czerwca 2017 roku poznańska reprezentacja wzięła udział w finałach wielkopolski w sporcie pożarniczym. Pierwszego dnia rywalizowała w konkurencji drabiny hakowej, w której drużynowo zajęła pierwsze miejsce oraz w pożarniczym torze 100m z przeszkodami, w którym nieznacznie uległa reprezentacji z Kalisza zajmując drugą lokatę.
W kolejnym dniu zmagań rozegrano sztafetę 4x100m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe, niestety zwycięstwo nie przyszło łatwo, trudy przygotowań oraz drobne kontuzje z wcześniejszego dnia dały o sobie znać, co wprowadziło nerwową atmosferę w szeregi poznańskiej reprezentacji. Z uwagi na warunki atmosferyczne – deszcz, organizatorzy zdecydowali się zmienić kolejność konkurencji i jako pierwszą konkurencję rozegrano ćwiczenie bojowe. Po pierwszym biegu na prowadzenie wysunęła się drużyna z Kalisza, jednak drugi bieg w wykonaniu poznaniaków nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszy w Wielkopolsce. Ostatnia konkurencja, czyli sztafeta 4x100m miała przypieczętować zwycięstwo, czas na poziomie 59,9 sekundy wysoko podniósł poprzeczkę, jednak w swoim drugim biegu kaliszanie o setne sekundy wyprzedzili poznaniaków. Na szczęście nie miało to znaczenia, ponieważ decydującą koronną konkurencją była bojówka, która przesądziła o zwycięstwie i dała Mistrzostwo Wielkopolski dla Poznania.

Należy także wspomnieć o wynikach indywidualnych, w których to mistrzem Wielkopolski w dwuboju pożarniczym został „Poznański Strażak Roku” Krzysztof Majcher z JRG-7. Trzecią lokatę w konkurencji wspinania po drabinie hakowej zajął Marcin Walkowiak z JRG-3 natomiast Rafał Przybyła, również z JRG-3 w konkurencji 100m z przeszkodami uplasował się także na miejscu trzecim.

Gratulujemy wyników!

Film z rozwiniecia ćwiczenia bojowego można obejrzeć TUTAJ.

Opracowanie:
kpt. J. Kuczkowski