Wypadek w Strykowie.

Służba w dniu 05.06.17 r. minęła pracowicie. W godzinach południowych z-ca dowódcy JRG-9 st. kpt Kamil Witoszko udał się do Lubonia, gdzie podczas prac budowlanych na ulicy Jana Pawła II koparka uszkodziła rurociąg gazowy. Ewakuowano mieszkańców pobliskich bloków.
W tym samym czasie zastęp GCBARt wysłany został do miejscowości Wiry, gdzie pracownicy komunalni stracili przytomność podczas prac konserwatorskich w studzience kanalizacyjnej. Obaj zostali wyciągnięci za pomocą improwizowanej uprzęży przez osoby postronne, przed przybyciem strażaków. Udało się to wyłącznie dzięki chwilowemu powrotowi świadomości u poszkodowanych, którym po wydostaniu się ze studzienki została udzielona Kwalifikowana Pierwsza Pomoc przez Zespól Ratownictwa Medycznego i Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej.
Nieco później ten sam zastęp wyjechał do wypadku w Strykowie, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody, wywołanych najprawdopodobniej przez etatową autostopowiczkę, doszło do zderzenia samochodu dostawczego z naczepą TIR-a. W wyniku wypadku ranny został kierowca prowadzący Peugeota, do którego strażacy zrobili dostęp za pomocą narzędzi hydraulicznych. Pomocy medycznej udzielił mu Zespół Ratownictwa Medycznego, poszkodowany został zabrany do szpitala. Droga została zablokowana na kilka godzin, objazd poprowadzono pobliskim parkingiem. W działaniach udział brały zastępy z JRG-9, OSP Strykowo i PSP z Grodziska Wlkp.

Zdjęcia:
asp. sztab. Robert Stachowski.
Opracowanie:
mł. ogn. Adrian Jankiewicz, zm. 3, JRG-9.

Data wydarzenia:
poniedziałek, Czerwiec 5, 2017 - 12:00