JRG 7 Festyn "Bezpieczne Wakacje" już za nami...

W dniu 10 czerwca 2017 roku na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 7 przy ul. Bobrzańskiej 6 w Poznaniu już po raz czwarty odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Tego dnia do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych służbami mundurowymi oraz tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zapewniliśmy mieszkańcom naszego miasta i powiatu cztery godziny aktywnej, pouczającej i interesującej wycieczki w świat służb mundurowych.
Piękna pogoda pozwoliła zrealizować m. in. pokazy ratownicze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego, a także pokazy specjalistycznego sprzętu Policji, Straży Miejskiej, Wojska Polskiego, Żandarmerii Wojskowej, Służby Celnej, WOPR-u i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.
W ramach imprezy odbyło się również szereg zajęć edukacyjnych (tj. zajęcia z pierwszej pomocy, ratownictwa wodnego, profilaktyki pożarowej oraz zasad ruchu drogowego), zajęć warsztatowych oraz występów artystycznych.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa gier i zabaw z dmuchanymi zamkami, trampolinami i badmintonem oraz konkursami i zabawami "strażackimi" m. in. szukaniem upominków w zadymionym namiocie oraz posługiwaniem się urządzeniami hydraulicznymi.
W ramach festynu rozdaliśmy setki nagród ufundowanych przez naszych niezawodnych sponsorów.
W poprzednich latach frekwencja na festynie przebijała nasze najśmielsze oczekiwania, ale ten rok należy uznać jako rekordowy. Na imprezę przybyło tysiące poznaniaków, a setki pozytywnych opinii motywują nas do realizacji kolejnych edycji na jeszcze wyższym poziomie.
Chcielibyśmy również przy tej okazji podziękować za wsparcie strażakom z Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych Nr 4 i 5.
W imieniu ratajskich strażaków bardzo dziękuję wszystkim za przybycie i już dziś ZAPRASZAM ZA ROK!!! :)

Opracował:
st. kpt. Jacek Orlikowski

Data wydarzenia: 
sobota, Czerwiec 10, 2017 - 11:30
Galeria: