Edukacja w Skoda Auto Lab

10 czerwca 2017 r. na Autodrom Skoda Auto Lab odbyła się impreza dla dzieci i dorosłych mająca na celu działanie edukacyjne promujące ratownictwo i bezpieczeństwo. Wobec tego na imprezę zostały zaproszone służby ratownicze między innymi straż, policja i pogotowie. Wszyscy przybyli na wyznaczone miejsce i natychmiast podjęli działania prewencyjne. Komenda Miejska PSP w Poznaniu edukowała dzieci i dorosłych z zakresu pożarowego czyli szczegółowo każdy został przepytany z bezpiecznej ewakuacji, gaszenia pożaru czy z zachowania się podczas zadymienia w pomieszczeniu. Oczywiście nie zabrakło zadymionego namiotu, do którego nikogo nie trzeba było zapraszać, każdy chciał się sprawdzić w roli strażaka. Koledzy z OSP Luboń nie przepuścili nikomu, kto chciał zajrzeć do namiotu i ubierali zainteresowanych w ubranie typu nomex oraz uzbrojenie osobiste, a potem trzeba było uratować rodzinkę pluszaków. Wielu się to zadanie udawało, a niektórzy przychodzili nawet dwa razy. Do namiotu udało nam się zagonić również kolegów z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, z Policji a także organizatorów tej pełnej emocji imprezy. Jak zawsze dostępny był dla wszystkich do obejrzenia pojazd ratowniczo – gaśniczy oraz sprzęt znajdujący się na jego wyposażeniu.
Dziękujemy za zaproszenie, gościnę i mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok.