Środa w JRG-9 Mosina.

Dzisiejsza służba jak zawsze minęła pracowicie. O godzinie 9.00 naszą jednostkę odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krośnie. Podczas pokazów dzieci zaznajomiły się z pojazdami i sprzętem znajdującym się na nich, miały możliwość przymierzyć część strażackiego umundurowania oraz sprawdzić swoich sił podczas "gaszenia" pożaru z szybkiego natarcia.
Po godzinie 16.00 zastęp GCBARt z JRG-9 i GBARt z OSP Mosina zadysponowane zostały do pożaru lasu pod miejscowością Sasinowo. Spaleniu uległo około 200 metrów poszycia leśnego.
W drodze powrotnej zastęp dostał kolejne zgłoszenie, tym razem po przesiadce na SLRt udaliśmy się do Krosna na ulicę Piaskową, gdzie w jednym z mieszkań osy założyły gniazdo. Po zlikwidowaniu zagrożenia udaliśmy się do jednostki, gdzie po uporządkowaniu sprzętu i pojazdów, z przyjemnością oddaliśmy się zajęciom sportowym.

Zdjęcia:
st. asp. Przemysław Bąkowski
Opracowanie:
mł. ogn. Adrian Jankiewicz, zmiana 3, JRG-9.

Data wydarzenia:
środa, Czerwiec 14, 2017 - 11:00