Pożar na ul. Kwiatowej

16 czerwca o godzinie 5:02 nad ranem, strażacy z JRG-1 i JRG-2 zostali zadysponowaniu do zadymienia w kamienicy przy ulicy Kwiatowej.
Po dotarciu na miejsce zdarzenia ustalono, że przyczyną zadymienia jest pożar drewnianych drzwi na 2 piętrze w oficynie kamienicy, w której znajduje się hostel. Na klatce schodowej panowało znaczne zadymienie.
I rota po dotarciu do źródła pożaru zużyła gaśnicę proszkową znajdującą się w korytarzu, a następnie podała jeden prąd gaśniczy w natarciu na palące się drzwi.
W międzyczasie ewakuowano ok. 25 osób z budynku, niezadymioną klatką schodową.
Na szczęście strażacy zostali powiadomieni szybko, a sama akcja przeprowadzona była sprawnie i nikomu nic się nie stało. Zagrożenie jednak było znaczne, gdyż zarówno stropy jak i klatki schodowe w kamienicy wykonane są z drewna. Utrudnieniem było miejsce powstania pożaru - w oficynie kamienicy, co uniemożliwiało użycie drabiny mechanicznej do ewentualnej ewakuacji. Większość lokatorów stanowiły osoby nie będące stałymi użytkownikami kamienicy - hostel (w większości obcokrajowcy), dla których rozmieszczenie dróg ewakuacyjnych, zwłaszcza w zadymieniu, mogło stanowić duży problem.

Opracował:
asp. Tomasz Romaniuk

Galeria: