Pszczoły na placu zabaw

W dniu 19.06.2017 r. około godziny 10:30 zastęp GBA z JRG- 1 został zadysponowany na ul. Wierzbięcice 64 celem rozpoznania zagrożenia, gdyż do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęła informacja o zagnieżdżonych na placu zabaw pszczołach. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na jednym z drzew znajdującym się przy przedszkolu znajduje się rój owadów błonkoskrzydłych, które mogą stworzyć zagrożenie dla bawiących się tam dzieci. W celu ich usunięcia na miejsce wezwano do pomocy drabinę SD-30 z JRG-3 oraz GBA z OSP Głuszyna z ratownikami wyposażonymi w odpowiedni sprzęt pszczelarski. Pszczoły zostały zebrane do rojnicy i przekazane do pasieki, a miejsce zdarzenia przekazano Pani dyrektor przedszkola.

Data wydarzenia:
poniedziałek, Czerwiec 19, 2017 - 17:00