Wypadek samochodów ciężarowych DK 92.

W dniu 22.06.2107 około godziny 13 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów ciężarowych w Paczkowie, na drodze krajowej nr 92.
Po dotarciu do miejsca zdarzenia zastępu GCBA-Rt z JRG-3 okazało się, że auto dostawcze uderzyło w naczepę samochodu ciężarowego a jego kierowca został zakleszczony w kabinie.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy pomocy urządzeń hydraulicznych wykonali dostęp do osoby poszkodowanej,którą ewakuowano z samochodu przy pomocy deski ortopedyczną i przekazano ZRM.
Na miejscu zdarzenia przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.
Podczas trwania działań droga w stronę Poznania była zablokowana co powodowało znaczne utrudnienia w ruchu.
W akcji brały udział jednostki- JRG-3, OSP Swarzędz, OSP Kostrzyn, Pogotowie Ratunkowe z Poznania, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Opracował: sekc. Nowacki Tomasz