Ćwiczenia SGPR w Pile

Dzięki gościnności KP PSP oraz Komendanta Szkoły Policji w Pile w dniach w dniach 19-20 czerwca Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza odbyła ćwiczenia na obiektach w/w szkoły oraz powiatu pilskiego. Podczas szkolenia, przećwiczono stałe elementy takie jak organizacja oraz budowa obozowiska w ramach działań USAR. Głównym założeniem szkolenia były techniki zabezpieczenia wykopów podczas działań ratowniczych, a także stabilizacja naruszonych elementów konstrukcji budowlanych przy zastosowaniu podpór drewnianych . Działania prowadzone były na obiekcie , którego elementy nośne nie spełniały już swoich funkcji . Dzięki czemu prowadzone działania w dużej mierze zbliżone były do realnych działań podczas katastrof budowlanych. Warto nadmienić ,że w ramach współpracy z GRS ( Grupa Ratownictwa Specjalistycznego) w ćwiczeniach brali także koledzy ochotnicy. Nie było im jednak dane w pełni współdziałać z naszą grupą. W dniu 20 czerwca wraz z ratownikami GPR zostali zadysponowani do poszukiwań osoby zaginionej na terenie powiatu złotoryjskiego. Zakończyły się one odnalezionym w/w osoby.