JRG 7 - Niesprzyjająca aura dla kierowców

Padający przez cały wtorek deszcz niewątpliwie dał się we znaki kierowcom podróżującym tego dnia. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 dwukrotnie tej służby byli wzywani do wypadku. Pierwszy z nich miał miejsce na ul. Anny Jantar, gdzie na skrzyżowaniu z ul. Brneńską zderzyły się dwa samochody osobowe. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz sprawdzeniu występowania napięcia w uszkodzonym słupie sygnalizacji świetlnej. Dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Miejsce zdarzeń przekazano Policji.
Kolejny zdarzenie miało miejsce na ul. Bolesława Krzywoustego, gdzie samochód dostawczy wpadł w poślizg i uderzył w słup od latarni ulicznej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zamknięcia jednego pasa jezdni, nad którym niebezpiecznie pochyliła się latarnia. Kierowca pojazdu po przebadaniu przez ZRM nie wymagał hospitalizacji.