Wypadek w Swarzędzu

W dniu 27.07.2017 około godziny 17 w miejscowości Swarzędz na ul. Kórnickiej doszło do zderzenia samochodu osobowego Audi z samochodem ciężarowym marki MAN.
Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osób poszkodowanych z pojazdu osobowego, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym, sorpcji rozlanych płynów, oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach.
W wyniku zdarzenia, pomimo resuscytacji prowadzonej w karetce pogotowia przez dwa zespoły ratownictwa medycznego, nie udało się przywrócić parametrów życiowych pasażerowi Audi, natomiast kierujący autem został przewieziony do szpitala.
Na miejscu działały jednostki z JRG-3, JRG-7, OSP Swarzędz oraz Dyżurny Kierownictwa KM PSP w Poznaniu.