Wizyta wycieczki w mosińskiej strażnicy JRG 9.

Podczas środowej służby na wizytę do JRG-9 przybyły dzieci z Fundacji "Wspólnym krokiem" z Łodzi wraz z opiekunami. Grupa liczyła ok. 45 osób. Tuż przed przybyciem wycieczki samochód SLRt w obsadzie 4 - osobowej został zadysponowany do gniazda os na ul. Józefa Rymera w Poznaniu. Następnie po zakończeniu działań samochód ratownictwa technicznego został jeszcze przedysponowany do dwóch innych zdarzeń związanych z owadami błonkoskrzydłymi. Reszta strażaków, którzy zostali na terenie JRG zaprezentowali najmłodszym sprzęt znajdujący się na wyposażeniu jednostki, omówili podstawowe zasady działania podczas zdarzeń w jakich przychodzi brać im udział. Podczas odwiedzin dzieci zapoznały się z codzienną pracą strażaka, alarmowaniem służb ratunkowych, oraz zachowaniem się podczas wystąpienia sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa ich oraz otoczenia. Największą atrakcją dla dzieci w ten upalny dzień była możliwość polania i zarazem schłodzenia się wodą z węża strażackiego zakończonego prądownicą oraz możliwość ubrania hełmu strażackiego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością najmłodszych pociech.

Zdjęcia i opracowanie:
mł. kpt. Łukasz Sokołowski, mł. asp. Przemysław Zbierski