Pożar w budynku Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego

15 sierpnia 2017 roku zastępy z JRG-2 Poznań, JRG-1 Poznań i WL SA PSP Poznań uczestniczyły w gaszeniu pożaru urządzeń i szaf sterujących w pomieszczeniu technicznym Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pomieszczenie z uwagi na swoją specyfikę, zlokalizowane na piątej kondygnacji obiektu okazało się nie lada wyzwaniem z punktu widzenia taktyki prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych. Gęste zadymienie i ciasne prześwity pomiędzy maszynami i urządzeniami utrudniły znacznie lokalizację pożaru i jego ugaszenie. Ratownicy pracowali w aparatach OUO, do działań wykorzystano wentylator o napędzie elektrycznym z rękawem, którego zadaniem było wyssanie gęstego dymu z pomieszczenia. Po znalezieniu źródła pożaru ugaszono go przy użyciu gaśnicy proszkowej. Po zakończonych działaniach całą kondygnację techniczną sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej i miernika wielogazowego - zagrożenia nie stwierdzono. Istotnym czynnikiem sprawnych i profesjonalnych działań była wzorowa i profesjonalna koordynacja akcji ze strony SKKM w Poznaniu, które nawiązało kontakt i skierowało na miejsce zdarzenia administratora Centrum Biologii, gdyż jest to obiekt specyficzny pod względem przechowywanych materiałów i próbek badawczych. Po raz kolejny potwierdzono również fakt doskonałej współpracy pomiędzy poszczególnymi jednostkami garnizonu poznań i WL SA PSP w Poznaniu.

Sporządził: kpt. Krzysztof Pertman
Link do mediów: http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/a/bukowska-pozar-w-cent...

Data wydarzenia:
wtorek, Sierpień 15, 2017 - 20:30