JRG-6 "Kręci mnie bezpieczeństwo" w Strykowie

W dniu 31 sierpnia 2017 roku przy plaży w Strykowie zastępy z JRG-6, OSP Strykowo oraz OSP Mosina wraz z innymi służbami brały udział w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym celem całego przedsięwzięcia było propagowanie bezpiecznych zachowań nad wodą wśród mieszkańców Wielkopolski.
Strażacy zaprezentowali najmłodszym sprzęt ratownictwa wodnego będący na wyposażeniu przybyłych zastępów, wyjaśniając zasady działania oraz zdarzenia, w których ten sprzęt jest najczęściej wykorzystywany. Strażacy starali się zwrócić uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem oraz sprawdzili wiedzę maluchów z zakresu znajomości numerów alarmowych. Każde z dzieci mogło usiąść w kabinie samochodu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki, poznać podstawy ratownictwa wodnego oraz spróbować sił w ratownictwie technicznym.
Przy tej okazji dzieci miały możliwość przyjrzeć się specjalnym pokazom, które realizowane były przez wszystkie służby oraz nauczyć się, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą.

Opracowanie:
kpt. Adrian Fiszer