VIII Zawody Sportowo – Pożarnicze z zakresu Ratownictwa Medycznego

Straży Pożarnych miasta Poznania i powiatu poznańskiego.
Inicjatorem tego wydarzenia była Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Poznaniu, Urzędem Miasta i Gminy Swarzędz, Oddziałem Powiatowym ZOSP RP w Poznaniu oraz Komendą Miejską PSP w Poznaniu.
Głównym celem a zarazem przesłaniem zawodów jest podnoszenie wiedzy i umiejętności wszystkich strażaków – ratowników w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także propagowanie idei pierwszej pomocy wśród lokalnej społeczności.
Zawody medyczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba uczestniczących drużyn, których w tym roku było aż 19.
Wyniki końcowe zawodów w klasyfikacji Państwowej Straży Pożarnej przedstawiają się następująco:
• I miejsce – JRG Nr 4 – 855 punktów,
• II miejsce – JRG Nr 7 – 850 punktów,
• III miejsce – JRG Nr 1 – 840 punktów,
• IV miejsce – JRG Nr 2 – 815 punktów,
• V miejsce – JRG Nr 3 – 760 punktów,
• VI miejsce – JRG Nr 8 – 740 punktów,
• VII miejsce – SA PSP Poznań – 700 punktów,
• VIII miejsce – JRG Nr 9 – 685 punktów,
• IX miejsce – JRG Nr 5 – 670 punktów,
• X miejsce – JRG Nr 6 – 545 punktów.
Wyniki końcowe zawodów w klasyfikacji Ochotniczych Straży Pożarnych przedstawiają się następująco:
• I miejsce OSP Puszczykowo – 870 punkty,
• II miejsce OSP Plewiska – 825 punktów,
• III miejsce OSP Mściszewo – 690 punktów,
• IV miejsce OSP Swarzędz. – 670 punktów,
• V miejsce OSP Poznań- Krzesiny – 660 punktów,
• VI miejsce OSP Kostrzyn – 640 punktów,
• VII miejsce OSP Pobiedziska – 630 punktów,
• VII miejsce OSP Pecna – 630 punktów,
• VIII miejsce OSP Kórnik – 600 punktów,
Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przybyli goście oraz Komendant Miejski PSP w Poznaniu mł. bryg. Jacek Michalak.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!

Opracowanie:
sekc. Michał Wrembel