Niebiescy Dzieciom 2017

W dniu 2 września 2017 r. na terenach przyległych do poznańskiej Areny, po raz XVI zostało zorganizowane miasteczko mundurowe pod hasłem "NIEBIESCY DZIECIOM"
Ze strony Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu w przedsięwzięciu brały udział Panie: st. kpt. Lucyna Rudzińska z Wydziału Operacyjno- Szkoleniowego, st. kpt. Dagmara Schroeder z Wydziału Kontrolno - Rozpoznawczego, bryg. Edyta Kalak-Filipiak, st. kpt. Emilia Kuczkowska oraz Karolina Malarczyk z Wydziału Kadr, Organizacji i Archiwizacji. Panie Edukowały dzieci bawiąc się w przeróżne łamigłówki, krzyżówki o tematyce pożarniczej, a dla tych szkrabów co kochają sztukę było malowanie twarzy i rączek. Specjalnie przygotowane na tę okazję kolorowanki były rozchwytywane. Oczywiście, za każde poprawnie wykonanie zadanie był upominek.
Ale nie tylko „biurowi” urozmaicali sobotnie popołudnie dzieciom i dorosłym. Także koledzy z JRG nr 5, Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz z OSP Luboń zapewnili dzieciom dużo frajdy i zabawy. Każdy mógł zwiedzać wybrany samochód pożarniczy, przymierzyć hełm i pooglądać z bliska sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyła się drabinka speleo, zadymiony namiot czy domek pożarowy z możliwością gaszenia pożaru przy użyciu hydronetki.
Wszystkim Strażakom biorącym udział w festynie dziękujemy!

Opracował: Wydział Operacyjno-Szkoleniowy
Foto: KM PSP Poznań - Wydział Kadr, Organizacji i Archiwizacji