Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej w Kamionkach

W dniu 9 września 2017 roku strażacy z JRG 6, OSP Kamionki, OSP Poznań GRS wraz z innymi służbami uczestniczyli w II festynie rodzinnym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kamionkach.

Podczas festynu zaprezentowano sprzęt, jakim na co dzień dysponują strażacy oraz zapoznano uczestników ze specyfiką służby strażaka. Podczas rozmów z dziećmi strażacy m. in. starali się zwrócić uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem, sprawdzili wiedzę dzieci z zakresu znajomości numerów alarmowych, zwracano uwagę na zagrożenia jakie niesie tlenek węgla. W czasie licznych rozmów przedstawiano interdyscyplinarność Państwowej Straży Pożarnej, zadania wykonywane w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego oraz znaczenie naszej służby dla bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Każdy z uczestników festynu mógł usiąść w kabinie samochodu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki i ubranie specjalne.

Opracował:
st. asp. Marek Paczkowski