Zdarzenie na autostradzie A2 w miejscowości Nagradowice.

W dniu 4.10.2017 r. zastępy GBA/Rt 2,5/16 i SCRt z JRG-6 zostały zadysponowane do zdarzenia na autostradzie A2 w miejscowości Nagradowice. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Hyundai Tucson znajdujący się w rowie oraz przyczepkę usytuowaną nieopodal uszkodzonego pojazdu. W wyniku uderzenia samochodu w barierki autostradowe doszło do odczepienia się przyczepki samochodowej oraz zgubienia przewożonego na niej ładunku-drewna. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu poszkodowanemu. Pasażer podróżujący samochodem osobowym został przebadany przez ZRM, nie wymagał hospitalizacji. W interwencji brały udział także zastęp z OSP Kleszczewo.

Opracowanie: mł. kpt. Wojciech Tomczak

Data wydarzenia: