JRG 7 - Alarm "BURZA"

W dniu 04.10.2017 roku w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 7 zgodnie z Rozkazem nr 7/2017 Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zorganizowano i przeprowadzono w celach ćwiczebnych Alarm "Burza".
Taki alarm zarządzany jest zawsze w przypadku konieczności szybkiego zebrania całego stanu osobowego JRG w miejscu pełnienia służby.
Alarmowanie odbyło się o godz. 8.00, natomiast w godz. 9.00 – 14.00 zrealizowano szkolenie całego stanu osobowego.
Szkolenie obejmowało następujące tematy:
- możliwości taktyczno - techniczne dźwigu samojezdnego SCDz-40 (realizacja: Firma Zewnętrzna).
- zasady ewidencjonowania zdarzeń (realizacja: Wydział Operacyjno - Szkoleniowy).
- test sprawności fizycznej (realizacja: Dowódca JRG).
- sprawy bieżące (realizacja: Zastępca Komendanta Miejskiego PSP i Dowódca JRG).

Opracował: J. Orlikowski
Foto: strażacy JRG