JRG 4 - Wypadek z udziałem motocykla

W dniu 19.10.2017r. zmiana I Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 została zaalarmowana przez SKKM w Poznaniu do zdarzenia z udziałem motocykla przy ul. Świętego Wawrzyńca. Ze zgłoszenia wynikało, że poszkodowany prowadzący motocykl jest przytomny a z pojazdu wydobywa się dym. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w zdarzeniu brała udział jedna osoba - kierujący motocyklem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz niezwłocznie przystąpili do udzielenia KPP osobie poszkodowanej. Widząc zdjęcia z wypadku można śmiało powiedzieć, że kierujący miał bardzo wiele szczęścia, ponieważ z badania urazowego oraz wywiadu z poszkodowanym wynikało, że jedynym obrażeniem jakie doznał była skręcona kostka.
Przybyły na miejsce ZRM potwierdził uraz kostki oraz zabrał mężczyznę na dalsze badania do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybyła również Policja, która prowadziła swoje czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Opracował: mł. asp. Cezary Rosiak