Kolejny wypadek na ulicy Bolesława Krzywoustego

Dnia 28.10.2017 r. zastępy GBA-Rt, SCRt z JRG-6 oraz GCBA-Rt z JRG-7 zostały zadysponowane do wypadku drogowego na ulicy Krzywoustego w Poznaniu.
Po przyjeździe JOP zastano dwa rozbite samochody osobowe - VW Golf oraz Opel Vivaro. Wszyscy poszkodowani znajdowali się poza pojazdami. Ruch w stronę Poznania został całkowicie zablokowany. Zespól Ratownictwa Medycznego przybył na miejsce zdarzenia równocześnie z zastępami Straży Pożarnej.
Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu zaworu butli LPG (jeden z pojazdów posiadał instalację "gazową") oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Strażacy pomagali także ZRM w udzielaniu pomocy poszkodowanym, dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Dla usprawnienia ruchu drogowego usunięto słupki na pasie zieleni rozdzielające kierunek jazdy. Przyczynę oraz okoliczności zdarzenia ustala Policja.

Opracowanie: mł. kpt. Wojciech Tomczak

Data wydarzenia: