Ćwiczenia JRG-1 i JRG-5 - Uniwersytet Ekonomiczny

Dnia 30.10.2017 r. funkcjonariusze systemu zmianowego JRG-1 oraz JRG-5 wraz kierownictwem udali się do zdarzenia monitoringu dla obiektu Collegium Altum Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, znajdującego się przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia podmiotów ratowniczo-gaśniczych okazało się, że z wieżowca na 14 piętrze wydobywa się dym. Podczas pozorowanej akcji ratowniczo-gaśniczej zabrzmiały komunikaty DSO oraz rozpoczęła się ewakuacja pracowników i studentów. Głównym celem ćwiczeń było:
- przećwiczenie współpracy administracji budynku z Kierującym Działaniem Ratowniczym,
- organizacja działań ratowniczo-gaśniczych,
- organizacja łączności na terenie akcji (KDW, DOB, KRG),
- sprawne przeprowadzenie ewakuacji budynku,
- sprawdzenie poprawności zadziałania systemów mających wpływ na bezpieczeństwo pożarowe budynku,
- sprawdzenie możliwości rozstawienia i zastosowania sprzętu ratowniczo-gaśniczego,
- rozpoznanie zaopatrzenia wodnego w pobliżu budynku wysokościowego.
Na ćwiczenia przybył Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu mł. bryg. mgr inż. Jarosław Zamelczyk.
Po powrocie dokonano podsumowania ćwiczeń wraz ze spostrzeżeniami i wnioskami do realizacji.

Opracował: asp. Przybyłowicz Przemysław

Data wydarzenia: