Kamizelki dla dzieci.

To już trzynasty rok z rzędu, gdy Starosta Poznański Jan Grabkowski wraz z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz z Komendą Miejską Policji w Poznaniu i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przekazuje kamizelki odblaskowe uczniom pierwszych klas szkół podstawowych z terenu powiatu poznańskiego.

Strażak z naszej JRG miał przyjemność uczestniczyć w akcji wraz z przedstawicielami Policji oraz Starostwa Powiatowego w Szkole Podstawowej w Chomęcicach oraz Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu.

Podczas spotkania przeprowadzono również krótką pogadankę z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, numerach alarmowych i ogólnych zasadach bezpieczeństwa a także pracy Policji oraz Straży Pożarnej. Pan Dariusz Fleischer wraz z mł. ogn. Łukaszem Leśniakiem opowiedzieli o zasadzie działania czujki dymu i czadu, oraz o VI edycji konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu wraz z Komendą Miejską PSP w Poznaniu "Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie", dzięki której w prosty sposób można stać się posiadaczem takiego urządzenia.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Leśniak

Data wydarzenia: 
poniedziałek, Październik 30, 2017 - 10:15
Galeria: