Ćwiczenia stabilizacji pojazdów z przedstawicielami OSP Mosina

W dniu 13.11.2017 na terenie JRG 2 odbyły się ćwiczenia dotyczące stabilizacji pojazdów osobowych i ciężarowych.
W ćwiczeniach brała udział zmiana II z JRG 2 oraz przedstawiciele OSP Mosina. Całość rozpoczęto wprowadzeniem oraz omówieniem zasad BHP.
Ćwiczyliśmy stabilizację samochodu osobowego w dwóch wariantach - samochód na boku oraz samochód na dachu. Do stabilizacji używaliśmy podpór ratowniczych i rozpieracza kolumnowego, następnie przy pomocy nożyc hydraulicznych został odcięty dach pojazdu, na którym według założenia znajdowała się osoba poszkodowana.
Ponadto przeprowadzono ćwiczenie mające na celu podniesienie samochodu ciężarowego przy użyciu rozpieracza kolumnowego oraz drewnianych klocków.
Na zakończenie zajęć omówiono całość ćwiczeń oraz przeanalizowano poszczególne etapy szkolenia.

autor: asp. Dawid Sutkowski

Data wydarzenia: