Kalendarze dla dzieciaków

Pod koniec ubiegłego roku strażacy z „Trójki” odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 46 znajdującej się na ulicy Inowrocławskiej 19 w Poznaniu ( klasy V-VI) oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 przy ulicy Leszka 42 w Poznaniu (klasa I-III).

Głównym tematem było szeroko pojęte bezpieczeństwo związane z udzielaniem pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów ćwiczebnych. Uczniowie mogli też dowiedzieć sie jak prowadzić rozmowę z dyspozytorem przyjmującym od nas zgłoszenie, jak się zachować na wypadek powstania pożaru, oraz dlaczego czujki dymu i czadu są tak „przyjazne” człowiekowi. Na koniec strażacy rozdali kalendarze Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej… kto wie może któryś z naszych małych przyjaciół zostanie kiedyś strażakiem?
Opracował: mł. kpt. Rafał Kominowski