Wypadek tramwajowy w centrum miasta

W dniu 04 stycznia 2017 roku w godzinach porannych strażacy ze starego miasta zostali zadysponowani do zdarzenia w komunikacji szynowej na alejach Marcinkowskiego w Poznaniu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych wozów strażackich stwierdzono, że doszło do wykolejenia tramwaju miejskiego linii nr 23. Wypadnięcie z szyn spowodowało dodatkowo uderzenie w witrynę znajdującego się w najbliższej odległości sklepu oraz w zaparkowany samochód osobowy. Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypracowaniu wspólnie ze służbami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zamiaru taktycznego umożliwiającego wprowadzenie na tor i odholowanie uszkodzonego tramwaju. W tym celu pomocna mogła się okazać poznańska specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego z JRG Nr 7.
Ustalono także, z przybyłym na miejsce zdarzenia, przedstawicielem nadzoru budowlanego, że konstrukcja budynku, w którą uderzył tramwaj nie została naruszona i nie będzie konieczna ewakuacja osób.
Na podstawie informacji uzyskanych od będącego na miejscu zdarzenia pogotowia ratunkowego ustalono, że osoby podróżujące tramwajem nie doznały uszczerbku na zdrowiu i nie wymagają czynności medycznych i transportu do szpitala.
Sprawne działania wszystkich służb sprawiły, że ruch drogowy oraz tramwajowy został bardzo szybko został przywrócony.

Galeria: