JRG 3 - Wypadek ul.Bałtycka

W dniu 15.01.2018 roku o godzinie 16:03 zastępy GCBA , GBA oraz Dyżurny Kierownictwa KM PSP mł.kpt. Rafał Kominowski zostali zadysponowani do wypadku przy ulicy Bałtyckiej w Poznaniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w wypadku uczestniczą dwa pojazdy w tym samochód osobowy oraz ciągnik siodłowy z naczepą.
W zdarzeniu poszkodowana została osoba z samochodu osobowego, która była nieprzytomna oraz zakleszczona w rozbitym pojeździe .
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu hydraulicznego, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz neutralizacji rozlanych płynów.
Na miejsce zdarzenia dodatkowo zadysponowano zastępy z JRG 6 w celu zabezpieczenia uszkodzonego zbiornika paliwa w pojeździe ciężarowym.
Ruch na ulicy Bałtyckiej w czasie działań był wstrzymany w obydwu kierunkach.

Sporządził:st.sekc.Maciej Śpiewak
Foto:JRG 3